Okrádání seniorů cestovními kancelářemi

Jak se nám svěřil pár našich klientů, pravidelně cestujících za teplem k moři, každoročně se setkávají s nedodržováním podmínek, smluvně daných od cestovní kanceláře. Často i velmi známé cestovní kanceláře evidentně zneužívají toho, že to co by si mladý člověk nenechal líbit, tomu se bohužel senior mnohdy bránit nedokáže. Mnozí penzisté si už jen chtějí užívat zaslouženého odpočinku a nemají zájem ani chuť vyvolávat konflikty, byť velmi dobře vnímají, jak nesolidně je s nimi zacházeno.

S čím se naši manželé v penzi na dovolené v zahraničí setkávají?

  • na místě je cestovka ubytuje v horším hotelu
  • na místě dostanou horší pokoj, než za jaký zaplatili
  • aby obdrželi to co mají ve smlouvě, musí dát úplatek místním zaměstnancům
  • na jejich stížnosti delegát cestovní kanceláře nereaguje

Jak se jako senior bránit zneužívání ze strany cestovní kanceláře?

  • Nechcete-li nebo nezvládáte sami diskutovat se zástupcem (delegátem) cestovní kanceláře, nebo on na vaše připomínky nereaguje, zavolejte domů vašim dospělým dětem či akčnějším známým, vysvětlete jim situaci (např.: „máme mít výhled na moře a díváme se do dvora hotelu„) a požádejte je o vyřízení nápravy situace u cestovky přímo v Česku.
  • Příště si pro svou dovolenou rozhodně vyberte jinou cestovní kancelář,  na trhu je i těch velkých více než dost a jinak ty špatné nevychováme, když jim pořád budeme dávat své peníze i za špatné služby.
  • Varujte před špatnou cestovní kanceláří co nejvíce lidí, osobní doporučení či kritika od známých má pro každého člověka velký význam.

Už se vám také stalo, že cestovní kancelář zneužila vašeho vyššího věku? Napište nám o tom do komentářů pod článkem.

2 komentáře u „Okrádání seniorů cestovními kancelářemi“

    1. Děkujeme vám za podnět, zatím však provoz tohoto webu dotujeme z vlastní kapsy a jakákoliv žaloba by nás proto přivedla do neřešitelné situace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..