Děti, nepřenechávejte prosím rodičům své použité mobily!

emporia Telecom - logo Mnoho mladých lidí si myslí, že když dostanou nový mobil, a dají svůj starší přístroj rodičům, tak že tito budou velmi nadšeni. Opak je však bohužel pravdou, s chytrými telefony a s dotykovými displeji mají problémy i mladší uživatelé, natožpak senioři. Senioři potřebují větší klávesy i písmo na displeji, jednoduché ovládání i menu, proto je vhodné jim pořídit speciální mobilní telefon, který naštěstí vůbec není drahý, ale je pro seniory speciálně vyrobený.

Přesně takové mobilní telefony dodává na český trh rakouská společnost emporia Telecom, která je technologickým lídrem v segmentu telefonů se snadným ovládáním. Nyní již seniorům nabízí 6 různých modelů.
Speciální mobilní telefony emporia jsou dostupné na více než 70 prodejnách po celé České republice, takže si je můžete objednat nejen přes Internet, ale také osobně prohlédnout a vyzkoušet.

mobilní telefon pro seniory - emporiaCLICK White - zepředu otevřený

Průzkum senioři a mobilní komunikace

Součástí projektu byl doposud největší průzkum mezi českými seniory zaměřený na mobilní komunikaci. Ten zjistil, že většina českých seniorů stále používá nevyhovující telefony. Nejvíce jim vadí špatně čitelný displej, malá tlačítka a krátká výdrž baterie. Přitom právě tohle jsou parametry, které na telefonu považují za nejdůležitější. Senioři chtějí hlavně volat (90 %) a posílat SMS (69 %). Veškeré další funkce je spíše obtěžují. Od telefonu senioři požadují především snadné ovládání (65 %), následuje velký displej (41 %), velká tlačítka (38 %) a dlouhá výdrž baterie (36 %). „Průzkum potvrdil, že pro starší generaci je klíčová jednoduchost,“ komentuje Michael Rabenstein, oblastní manažer společnosti emporia Telecom pro Českou republiku. „Překvapením není, že až 96 % seniorů upřednostňuje klasické ovládání tlačítky před dotykovým displejem,“ doplňuje.
Pouze každý druhý senior si svůj telefon koupí sám, zbytek je dostane darem od svých nejbližších.

Vzdálená správa telefonů emporia přes internet

Již brzy společnost emporia Telecom českým zákazníkům nabídne také možnost vzdálené správy telefonů přes internet. „V České republice má každá čtvrtá domácnost pouze jednoho člena. Neustále narůstá podíl lidí ve věku nad 65 let, kteří žijí sami. A právě tato skupina si více než cokoliv jiného přeje jedinou věc: být co možná nejdéle nezávislá,“ objasňuje Michael Rabenstein.
Internetová platforma emporia4CARE umožňuje snadno ukládat, měnit nebo nastavovat kontakty tísňového volání, telefonní seznam a další nastavení telefonu i dálkově přes počítač. Postačí pár kliknutí myší. Systém je také vhodný k tomu, aby rodinní příslušníci dokázali lokalizovat pacienty trpící demencí nebo Alzheimerovou chorobou. Připojit se a využívat platformu mohou i ošetřovatelská zařízení a domovy seniorů. Pro české zákazníky bude služba dostupná v prvním čtvrtletí roku 2013.

Semináře Jak na mobil

Společnost emporia Telecom chce nejen vyvíjet a prodávat své telefony, ale také poskytovat seniorům přidanou hodnotu. Proto letos již druhým rokem pokračoval projekt Jak na mobil, jenž seniorům vysvětluje základy mobilní komunikace. V průběhu května a června semináře navštívily všechna krajská města. Konzultace a semináře byly zařazeny rovněž do programu dvou největších seniorských veletrhů For Senior a Senior Praha. „Celkem jsme proškolili více než 350 seniorů,“ uvádí Rabenstein. „Další statisíce byly osloveny prostřednictvím článků a reportáží, které jsme díky projektu iniciovali v médiích. Jejich prostřednictvím jsme se snažili upozornit širokou veřejnost na specifika spojená s komunikací ve vyšším věku,“ dodává. Kromě školení emporia vydala také vzdělávací brožuru a sérii videonávodů Jak na mobil.

Infografika – Jak čeští senioři požívají mobilní telefon, co jim na mobilech vadí, a co naopak potřebují:

průzkum společnosti emporia Telecom - Jak senioři používají mobilní telefon (infografika)

Kde koupíte telefony emporia

Telefony značky emporia jsou dostupné v internetových obchodech Mall.cz a Alza.cz, v síti hypermarketů Globus, v prodejnách Mobil Pohotovost a v desítkách dalších nezávislých prodejen.
Mobilní telefon EmporiaTALKcomfort je v prodeji také ve všech prodejnách T-Mobile za cenu už od 1 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..