Vzdělávací odpoledne pro seniory – ZDARMA

provozovna POINT 50+Infocentrum pro seniory POINT 50+ pořádá vzdělávací odpoledne věnované seniorům. Seminář je rozdělen do tří tematických bloků, ve kterých certifikovaná trenérka prozradí praktické tipy pro každodenní trénink paměti, a odborníci ukáží, jak nenaletět podomním prodejcům. Odpoledne završí školení Jak na mobil, které účastníkům pomůže lépe porozumět mobilním telefonům a jejich obsluze. Semináře jsou pro zájemce zcela zdarma.

„Senioři v dnešní uspěchané době čelí řadě nástrah, se kterými se dříve nesetkávali. Ve spolupráci s odborníky jsme proto připravili odpoledne pro seniory, které jim pomůže lépe se orientovat v jejich každodenním životě,“ vysvětluje Jarmila Nevařilová z pořádajícího sdružení POINT 50+.

Na hrozby a rizika spojená s činností podomních prodejců energií upozorní nezisková organizace dTest ve spolupráci s Pražskou plynárenskou. „Na místě budou uvedeny konkrétní případy nekalých praktik některých poskytovatelů. Nabízené smlouvy totiž mnohdy nejsou zdaleka tak výhodné, jak by se na první pohled mohlo zdát,“ upozorňuje Nevařilová. Akreditovaná trenérka paměti Pavla Boučková z České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging se bude věnovat výživě a tréninku mozku proti slábnutí paměti. „Přednáška má za cíl motivovat seniory k jejich každodennímu tréninku paměti. Bude plná zajímavých tipů, triků a praktických cvičení,“ uvádí Nevařilová.

Semináře Jak na mobil pomáhají českým seniorům lépe zvládnout základní i mírně pokročilé funkce jejich mobilních telefonů. „Pokud senioři svému telefonu rozumí, daleko raději jej používají a zůstávají tak snáze v kontaktu se svými blízkými. To přispívá k jejich lepší duševní pohodě,“ říká Milan Fořtík, odborník na komunikaci seniorů a lektor projektu. Profesionální školicí tým zdarma naučí seniory lépe využívat funkce mobilního telefonu, například posílat SMS, ukládat kontakty do seznamu či nastavit budík nebo upozornění. Seminář Jak na mobil připravila společnost emporia Telecom, rakouský výrobce mobilních telefonů se snadným ovládáním.

KDY: čtvrtek 28. června 2012 od 15.00 hodin
KDE: infocentrum pro seniory POINT 50+, Ostružinová 3, Praha 10 – Zahradní Město

Jeden komentář u “Vzdělávací odpoledne pro seniory – ZDARMA”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..